16. nov Natalja Umarova sai UNICEFi Sinilinnu aastapreemia Lapsele Oma Kodu

Ergma andis üle UNICEFi preemiad tunnustuseks laste heaks tehtu eest. Natlaja Umarova pälvis UNICEFi Sinilinnu aastapreemia.


12. novembril toimus Toompea lossis UNISEFi Sinilinnu aastapreemiate pidulik üleandmise tseremoonia ja laureaatide pidulik vastuvõtt. UNICEF-ile esitati aastapreemiale 49 kandidaati, kellest 13 tunnistas organisatsioon Sinilinnu aastapreemia laureaadiks. Preemiad andsid üle riigikogu esimees Ene Ergma ja UNICEF-i Eesti rahvuskomitee president, riigikogu liige Elle Kull.


Natalja Umarova sai UNICEFi Sinilinnu aastapreemia

Foto: UNICEF Eesti


See ei ole rahaline preemia, vaid eeskätt tunnustus laste heaks tehtu eest. Sinisel sametpõhjal hõbe-valge-sinise tikandiga raamitud pilt on UNICEFi tänu neile inimestele või ettevõtetele, kes on Eesti laste heaks aasta jooksul andnud oma parima; olnud oma tegevusega lastele eeskujuks, aidanud kaasa laste arengule, turvalisusele, tervisele või teinud laste ja noortega ennetustööd. Aastapreemia kandidaate võivad esitada maakonnad, linnad, mittetulundusühingud, eraisikud ja ettevõtted.
Natalja Umarova on MTÜ Lapsele Oma Kodu looja ja innustav juht ühingu loomise hetkest juba 15 aastat. Pealegi on ta ka Narva linna Alaealiste komisjoni elupõline esinaine aastast 1999. MTÜ Lapsele Oma Kodu on väga tähtis lüli sotsiaalhoolekande võrgustikus Narva linnas; oma tegevusega MTÜ täiendab linna ametiasutuste sotsiaaltööd pakkudes hätta sattunud lastele ja peredele n.ö. kiiret sotsiaalabi – psühholoogilist ja sotsiaalset nõustamist, kontaktide loomist sotsiaalvõrgustikuga, perelepitust, vajadusel ka dokumentide vormistamist. Iga aasta korraldab N. Umarova suvelaagreid lastele (k.a. käitumisprobleemidega ja toimetulekuraskustega peredest lastele) ning arvukaid ennetava iseloomuga üritusi ja projekte. Oma tööd teeb Natalja Umarova suure pühendumusega ja kõrge professionaalsusega. Narva linna jaoks on ta asendamatu partner ja isik, koostöös kellega edendatakse Narva laste turvalisust ja arengut.

Preemiad said Tartu ülikooli kliinikumi lastekliinik, Tartu ülikooli kliinikumi kirurgiakliiniku lastekirurgia osakond, Tallinna lastehaigla väikelaste psühhiaater Piret Visnapuu-Bernadt, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts lasterikaste perede kodutoetuse projekti käivitamise eest, Saaremaa ühisgümnaasium, Haapsalu Kastani avatud noortekeskuse juht Natalja Jampolskaja, Pärnu lastekodus ürituste organiseerija Anu Sommer, Tartu korrakaitseteenistuses lastele suunatud ennetustööga tegelev Marina Paddar, Viljandis laste spordiürituste korraldaja Mati Tomson, Nõmme lastekaitse seltsi esinaine Kärt Mere, Pärnu kunstikool ja turvafirma G4S noorteklubi.

Narva Linnakantselei Infoteenistus


Samal teemal

Riigikogu pressiteated: Ergma andis üle UNICEFi preemiad tunnustuseks laste heaks tehtu eest 

Õpetajate Leht: Tunnustus lastest hoolimise eest

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri